جناب آقای منوچهر عمرانی

              "معلمی شغل انبیاست "

              " ورزش قسمت عملي تعليم و تربيت است"

نام و نام خانوادگی : منوچهر عمرانی 
نام پدر : مرحوم محمد
تاریخ تولد : 1317/5/26
محل تولد : سر سنگ 
شغل : دبیر بازنشسته ورزش

ایشان در خانواده ای ورزشی به دنیا آمد که پدر و پدربزرگش از کشتی گیران باستانی بودند. تحصیلات خود را از دبستان اتحاد کاشان و سپس دبیرستان امام( پهلوی سابق) و بعد به عنوان تربیت معلم در دانشسرای مقدماتی کاشان تحصیلات خود را به پایان رسانید و در سال 1339 مدیر دبستان صباحی بیدگل شد و سپس در سال 1345 مربی ورزش دبیرستان محمودیه و همزمان نیز مربی ورزش هنرستان صنعتی نراقی بود و در نهایت در سال 1369 در این شغل شریف بازنشسته شد.

تقریبا همه عمر خود را صرف ورزش و خدمت به ورزشکاران کرده است ،ایشان از جمله افرادی است که هم در کشتی ، والیبال،فوتبال و شنا فعالیت داشته و توانسته با سمت های مختلف به این ورزش ها خدمت نماید.

از سن 18 سالگی (از سال 1339 تا 1349) زیر نظر زنده یاد حاج جواد محتشمیان  و حاج اکبر مقامی کشتی می گرفت ولی کشتی را نه به صورت حرفه ای و قهرمانی بلکه از جهت  منش پهلوانی و آمادگی جسمانی انجام می داد.

سپس در سال 1355 تا 1359 به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات کشتی کاشان بود و به این ورزش خدمت نمود که زحمات و خدمتهای این بزرگوار در این دوره قابل تقدیر میباشد.

دیگر فعالیت های ورزشی :

از سال های 1342 تا 1347 به عنوان مدیر داخلی باشگاه امیر کبیر کاشان انجام وظیفه می نمود

از سال های 1347 تا 1361 به عنوان مدیر داخلی باشگاه شاهین کاشان انجام وظیفه می نمود

ایشان هم زمان به عنوان بسکتبالیست ، مربی بسکتبال و رئیس هیات بسکتبال فعالیت می کر د که از سال 1337 بسکتبال را زیر نظر آقای دکتر رضی شروع کرد و تا سال 1352 بسکتبال بازی کرد و از سال 1345 تا سال 1375 به عنوان مربی بسکتبال تیم کاشان مشغول بود و همچنین از سال 1345 تا سال 1360 به عنوان رئیس هیات بسکتبال کاشان بود که بسکتبال کاشان حدود بیست سال در اوج بود و در کشور نائب قهرمان بود.

حدود چهار سال به عنوان رئیس هیات فوتبال کاشان بود که این سمت برای سال های قبل از انقلاب اسلامی میباشد و هر سال مسابقات فوتبال جام ولیعهد را برگزار می کرد.

سی سال سرپرست استخر شنای چهل جریب کاشان بود که همزمان مربی شنای تیم کاشان بود که شناگران به نامی همچون امیر باقرزاده و فرزندش (نائب قهرمان شسنای کرال سینه کشور) و ... را تحویل شهر کاشان و کشور داد.

ایشان همچنین داوری والیبال ، بسکتبال و فوتبال را در کارنامه خود دارد.

حدود ده سال سرپرست برگزاری مسابقات والیبال کاشان بود  که تاریخ دقیق آن سال ها را به یاد نمی آورد ولی تقریبا در سال های اوج تیم والیبال عبدالخوانی و امیرکبیر کاشان بوده است.

اگرچه بسیار مختصر به زحمات و فعالیت های این پیشکسوت ورزش  کاشان اشاره شد ولی داشتن و یدک کشیدن چنین فعالیت ها و سمت های در ورزش شیر نر میخواهد و مرد کهن.

از ایشان یک فرزند دختر و دو فرزند پسر به نام های مهندس حسین و محمد عمرانی  که هر دو در رشته عمران فارغ تحصیل شده اند همچنین هر دو این عزیزان از قهرمانان شنا و بسکتبال شهر و کشور می باشند که بی شک چنین فرزندان صالحی حاصل زحمات این پدر فرزانه بوده است

از خاطرات  ایشان :

در زمان سرپرستی ایشان در استخر شنای چهل جریب در آخرین روز یکی از سال ها که استخر تعطیل می شده( 31 شهریور ) متاسفانه در آخرین لحظه نوجوانی  در استخر غرق می  شود و جان خود را از دست می دهد

ایشان هیچوقت فراموش نکرده است ، در یکی از مسابقات والیبال حساس کاشان نا خود آگاه توپی که در داخل زمین فرود آمده بود را مردود اعلام می کند و اگر می خواست از رای خود برگردد باعث جنجال شدید تماشاچیان و بازیکنان می گشت و از اینکه نتوانسته بود حق را به حق دار برساند آزرده خاطر است

در پایان از طرف هیات کشتی کاشان و همه اهالی کشتی ازاین مرد زحمت کش ورزش کاشان کمال تشکر و قدر دانی را داریم و برای ایشان و خانواده محترمش آرزوی روزگاری خوش و تندرستی و سلامتی را از خداوند کریم خواستاریم

مهندس حسینعلی رسولی شنبه 1394/7/7

نظرسنجی
آمار بازدید
افراد آنلاين: 3
بازدید امروز: 40
بازدید دیروز: 23
بازديدهاي كل: 1448