جناب آقای حاج محمود گرانمایه

              " ورزش وقت گيرنيست ، وقت ساز است"

نام و نام خانوادگی : محمود گرانمایه
نام پدر : مرحوم شکرا...
تاریخ تولد : 1321/6/31
محل تولد : پشت مشهد کاشان
شغل : بازشسته قسمت فنی ریسندگی کاشان
فن شگرد : پیچ پیچک

کشتی را از سن هفده سالگی (1338) در باشگاه کشتی امیرکبیر پولاد کاشان (میدان سنگ) زیر نظر زنده یاد پهلوان حاج علی محمد کارگر و زنده یاد دانیالی شروع کرد و تا سن سی سالگی کشتی حرفه ای را در همین باشگاه ادامه داد و به دلیل شکستگی استخوان پا در یکی از مسابقات کشتی در تهران کشتی حرفه ای را کنار گذاشت.

مهمترین عناوین ورزشی :

-مقام سوم کشوری کشتی آزاد وزن 52 کیلو سال حدود 1340

-مقام سوم کشور مسابقات کارگری کشتی فرنگی وزن 57 کیلو سال 1341

-مقام اول ارتش های ایران وزن 48 کیلو سال 1344

-مقام چهارم کشور کشتی آزاد وزن 52 کیلو سال1345

-کسب عناوین مختلف قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی از سال های 1339 تا 1345 در استان مرکز

ایشان با حریفان بنامی همچون آقایان :

کریمی(اراک) ، قاسم جعفری (شهر ری) ، سبحان روحی(مازندران) ، علی اصغر اسلامیه(مازندران) و... دست و پنجه نرم می کرد.

از شیرین ترین خاطرات ایشان :

در مسابقاتی که بین تیم کشتی تاج کاشان و تیم کشتی امیرکبیر کاشان در سالن چهل جریب برگزار می شود پس از شکست آقای ناصر یگانه توسط آقای حسن بخشی و شکست آقای علی اصغر محتشمیان توسط آقای محمود گرانمایه بین تماشاچیان و ورزشکاران بسیار متعصب در سالن درگیری پیش می آید که لامپ های سالن ورزشی را خاموش می کنند و درگیری ها به اوج خود می رسد گه این درگیری ها تا چند روز بعد هم خارج از ورزشگاه ادامه پیدا می کند و حتی باعث زندان رفتن بعضی ها در این خصوص می شود.

ایشان از زنده یاد ارباب تفضلی از مفاخر و بزرگان کاشان یاد کرد و وقتی آقای گرانمایه در مسابقات کارگری کشور سوم می شود زنده یاد ارباب تفضلی علاوه بر اهداء جوایز شغل ایشان را در شرکت ارتقاء و همچنین شیفت شب ایشان را حذف می کند و اجازه خروج از شرکت را در شیفت های صبح و بعدظهر جهت حضور در تمرین های کشتی را می دهد.

تشکر و قدر دانی ویژه ای کرد از زنده یاد پهلوان حاج علی محمد کارگر در خصوص زحمات و تلاش های این مرد بزرگ در امر ورزش و از خداوند رحمان برایش طلب مغفرت و آمرزش کرد.

ورزش والیبال را نیز در سال های 1340 تا 1347 انجام می داد که در یک دوره همراه با تیم کارگری والیبال کاشان در استان مرکز مقام اول را کسب می کند.

ایشان دارای سه فرزند دختر و دو فرزند پسر به نام های آقایان مهدی و مهندس مجید گرانمایه می باشد . برای ایشان و خانواده محترمش آرزوی سلامتی و تندرستی و روزگاری خوش را داریم .

در پایان از طرف هیات کشتی کاشان و همه گوش شکسته ها و اهالی ورزش برای این پیشکسوت کشتی کاشان که از مفاخر کشتی شهر کاشان و کشور می باشد آرزوی سرافرازی و موفقیت داریم و امیدواریم که سالیان سال در کنار کشتی کاشان این ورزش و ورزشکاران را یاری کند همچنین جای دارد که یادی کنیم از برادر مرحومش زنده یاد پهلوان حاج عباس گرانمایه که حق بزرگی به کشتی کاشان دارد و طلب آمرزش و مغفرت را از خداوند کریم برای ایشان خواستاریم .

مهندس حسینعلی رسولی منزل ایشان 1394/5/8

 

 

 

نظرسنجی
آمار بازدید
افراد آنلاين: 2
بازدید امروز: 36
بازدید دیروز: 23
بازديدهاي كل: 1444