جناب آقای غلامرضا حاجی تقی زاده

نام و نام خانوادگی :غلامرضا حاجی تقی زاده 
نام پدر : مرحوم حسن 
تاریخ تولد : 1323/11/19
محل تولد :محله پشت مشهد 
شغل :بازنشسته شرکت ریسندگی 
فن شگرد :یه دست ویه پا 
کشتی رااز سن 13سالگی (1336) به مدت پنج  سال در چهل جریب کاشان زیر نظر زنده یاد جواد محتشمیان شروع کرد سپس به خدمت سربازی رفت و بعد از آن زیر نظر زنده یاد علی محمد کارگر  در باشگاه امیر کبیر در کوچه چهل جریب به مدت سه سال و بعد از انتقال باشگاه به سرا میدان به مدت سه سال دیگر زیر نظر زنده یاد دانیالی  کشتی را فراگرفت .

بعد از آن به باشگاه  کشتی تاج کاشان رفت و در آن جا حدود هشت سال حضور داشت  و هم زمان  در سال 1350 در کارخانه ریسندگی کاشان به همراه آقای بارفروش و حاج عباس غفارزاده و ... باشگاه کارگران را تاسیس کردند که به مدت 17 سال در این باشگاه به عنوان سرپرست و سر مربی به کشتی گیران این باشگاه خدمت می کرد .

در سال 1370 تا 1380 به علت دیسک کمر کشتی را کنار گذاشت و در سال 1380 شروع به ورزش کشتی کرد

ایشان با کشتی گیران بنامی همچون آقایان نصیری ، رفوگر ،فرح بشیر،عبدالباقر،ابوطالب طالبی  و قدرت پور کریمی از تهران و رمضان قدر از مازندران دست و پنجه نرم می کرد .

عناوین مهم ورزشی :

نائب قهرمان ارتش کشور در سال 1344 (در زمان سر بازی ایشان) بوده است که کشتی فیتنال را به اکبر حیدری واگذار کرد و رئیس تشک پهلوان تختی بود که به ایشان پیشنهاد حضور در مسابقات جهانی را داد ولی به دلیل مرخصی ندادن به ایشان درخدمت سربازی نتوانست در این مسابقات  حضور پیدا کند.

کسب مقام اولی مسابقات کارگری در استان اصفهان و در همان سال کسب مقام سومی کشوری در همین مسابقات (همراه با حسین میرزازاده ) حدودا سال1349

 در مسابقات کشوری که 323 کشتی گیر به مدت پنج شبانه روز کشتی می گرفتند کشتی گیران ملی کشوری هم حضور داشتند در وزن 57 کیلو  بدون باخت به مقام سیزدهم رسید .

قهرمان کشتی آزاد پیشکسوتان ایران در وزن 69 کیلو در سال 1390 .

ایشان هم اکنون به عنوان سرپرست و مربی در باشگاه جدید الحداث چهارده معصوم مشغول به فعالیت و خدمت به کشتی کیران می باشد .

در زمان سرپرستی ایشان درباشگاه کارگران  (طبق بیانیه ای که در سال 1354بیان شده بود اگر باشگاه های کارگری در گشور به مقام اول تا سوم می رسیدند یک مجموعه ورزشی در آن شهر تاسیس می شد )با همت ایشان تیم های ورزشی  کارگری کاشان به این مسابقات که در تبریز برگزار می شد  اعزام گردید وموفق به کسب مقام سومکارگری کشوری شدند و به خاطر این موفقیت باشگاه رفاه کارگران راوند افتتاح شد .

ایشان همچنین در رشته دو میدانی وتنیس روی میز در استان مرکز به مقام قهرمانی رسیده است.

او همچنان با عشق در کنار تشک و در کنار کشتی زحمت می کشد همچنین از پسرش محمد آقا که در این راه پدرش را همراهی می کند کمال تشکر را داریم

در پایان از طرف هیات کشتی کاشان و همه گوش شکسته ها و اهالی ورزش برای این پیشکسوت و مربی زحمت کش که سال ها به ورزش کشتی خدمت کرده آرزوی سلامتی و موفقیت داریم .

مهندس حسین رسولی 1394/3/31 . دفترهیات کشتی کاشان

 

نظرسنجی
آمار بازدید
افراد آنلاين: 1
بازدید امروز: 21
بازدید دیروز: 23
بازديدهاي كل: 1429