جناب آقای سید محمد رضا سیدی

  "سختي هاي روزگار محل جولانگاه مردان بزرگ است"
نام و نام خانوادگی:سید محمد رضا سیدی 
نام پدر :مرحوم سید مصطفی 
تاریخ تولد :1349/1/28
شغل :کارمند سازمان آب 
محل تولد :کاشان ،درب اصفهان 
میزان تحصیلات :دیپلم تجربی 
فن شگرد:فیتیله پیچ
ایشان کشتی را در 12 سالگی (سال1361)در باشگاه چهل جریب (سالن شکرریز ) زیر نظر زنده یاد پهلوان حاج عباس گرانمایه شروع کردوکشتی حرفه ای را در همین باشگاه تا سال 1375 ادامه داد که به علت عمل های جراحی ترمیم گوش در سال 1375 ورزش حرفه ای را کنار گذاشت ومربی گری از باشگاه چهل جریب در سال 1381 شروع کرد وحدودا چهار سال بعد با همت بلند ایشان باشگاه آبفا کاشان (واقع درسازمان آب و فتضلاب کاشان)را تاسیس نمود و تا هم اکنون در این باشگاه به عنوان سرپرست و مربی به کشتی خدمت میکند .

مهم ترین عناوین ورزشی :

-هفت دوره قهرمانی آموزشگاه های استان اصفهان از سال 1361 تا 1367

-نائب قهرمان آموزشگاه های ایران در سال 1365 وزن 48 کیلو کشتی آزاد در گرگان

-قهرمان کشتی پهلوانی استان اصفهان در سال 1368 و چهارم کشوری همین مسابقات در همین سال

-قهرمان اول جهان در سال 1993 میلادی در وزن 68 کیلو  کشتی آزاد ناشنوایان در صوفیه بلغارستان

- قهرمانی کشور در کشتی نوجوانان آزاد ناشنوایان در سال 1369

- قهرمانی کشور در کشتی نوجوانان فرنگی ناشنوایان  سال 1369

-هفت دوره قهرمانی کشور در کشتی جوانان فرنگی ناشنوایان کشور از سال 1369تا سال 1376

-هفت دوره قهرمانی کشور در کشتی جوانان آزاد ناشنوایان کشور از سال 1369 تا سال 1376

- شش دوره قهرمانی کشور در کشتی بزرگسالان آزاد ناشنوایان کشور از سال 1370 تا سال 1376

-شش دوره قهرمانی کشور در کشتی بزرگسالان فرنگی ناشنوایان کشور از سال 1370 تا سال 1376

 

ایشان همچنین چهارسال بعد از مسابقات بلغارستان جهت مسابقات جهانی دانمارک انتخاب شد ولی به دلیل مشکل کاری و عدم مرخصی به ایشان از این مسابقات بازماند .

ایشان با حریفانی همچون :اکبر فلاح ،محسن کاوه ،تیمور مرادی ،رسول خادم و پاشایی از مازندران دست و پنجه نرم می کرد .

ایشان همچنین از پیشکسوتان وزحمت کشان کشتی مخصوصا زنده یاد حاج علی محمد کارگر ،زنده یاد حاج عباس گرانمایه ،زنده یاد حاج جواد محتشمیان ،علی اصغر محتشمیان ،حاج علی زاهد ، رحمت فاطمی ،زنده یاد حسن بخشی ،حاج تقی زاده و همه کسانی که به کشتی خدمت می کنند تشکر و قدردانی نمود .

وتشکر ویژه ای کرد از کسانی که در اردوی ایشان جهت اعزام به مسابقات صوفیه بلغارستان زحمت کشیده اند، مخصوصا آقایان برزگر ،مرحوم سید عباسی ،مهدی زاده ،فیروز پور،مهدی حوریا ،حسام الدین جعفری ،و از داوران آقایان امامی ،یوسف سائقی

فعالیت های مربیگری :

ایشان مربیگری حرفه ای را سال 1381 آغاز کرد و توانست کارت مربیگری درجه سه را دریافت نماید و بعدا موفق به دریافت کارت مربیگری درجه دو  نیز شد .

از سال 1390با ارسال حکم به اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان  از طرف فدراسیون ناشنوایان ایران به عنوان مربی تیم ناشنوایان استان اصفهان معرفی شد .

از سال 1380 تا سال 1384 مربی باشگاه چهل جریب (شهید فکری )

از سال 1384 تا هم اکنون سرپرست . مربی باشگاه آبفا کاشان

در سال 1387 مربی تیم کشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و کسب مقام چهارم در کشور با این تیم

در سال 1388 مربی تیم کشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و کسب مقام سوم در کشور با این تیم

در سال 1389 مربی تیم کشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و کسب مقام نائب قهرمان در کشور با این تیم

مربی تیم منتخب ناشنوایان کشتی آزاد و فرنگی استان اصفهان در سال 1389 و کسب مقام اول این تیم در کشور

مربی تیم منتخب ناشنوایان کشتی آزاد و فرنگی استان اصفهان در سال 1390 و کسب مقام اول این تیم در کشور

مربی تیم منتخب ناشنوایان کشتی آزاد و فرنگی استان اصفهان در سال 1391 و کسب مقام اول این تیم در کشور

مربی تیم منتخب ناشنوایان کشتی آزاد و فرنگی استان اصفهان در سال 1392 و کسب مقام دوم این تیم در کشور

دیگر فعالیت های ورزشی :

کسب مقام اول کشوری دومیدانی استقامت مسابقات وزارت نیرو در سال 1384

کسب مقام دوم کشوری دومیدانی استقامت مسابقات وزارت نیرو در سال 1383

کسب مقام سوم کشوری دومیدانی استقامت مسابقات وزارت نیرو در سال 1382

از شاگردان به نام این مربی کشتی میتوان آقایان رضا چشمه سفیدی ،محسن آقاجانی ،سجاد ثابتی نیا ،امیر حسین رزاقی ،ابوالفضل چشمه سفیدی و....را نام برد .

از جالب ترین خاطراتش:

در یکی از سال ها بنده به همراه سرهنگ حسین زاده در مسابفات قهرمانی استان اصفهان در اوزان خود  به مقام قهرمانی رسیده بودیم و در حقیقت جواز حضور در تیم منتخب استان جهت حضور در مسابقات قهرمانی کشور را کسب نمودیم .

در بعدظهر یکی از روز ها مرحوم به ما گفت: که سریع باید به اصفهان بروید . زیرا امشب وزن کشی است و فردا قرار است تیم استان به مسابقات کشوری اعزام شود . هر دو به اصفهان رفتیم و وزن کشی هم نمودیم اماقبل از اعزام آقای ،ف، به ما گفت:که شما باید حتما یک کشتی در اینجا بگیرید و اگر برنده شوید اعزا م میشوید در حالی که اصلا چتین چیزی قرار نبود و ما از قبل انتخاب شده بودیم .نهایتا در سالن تمرین خودشان و با داورانی از خودشان برای ما مسابقه گذاشتند و هردو ما را بازاندند حتی حریف را ضربه فنی هم کرده بودیم ولی داور کاملا بی توجه بود .

خلاصه ما را اعزام نکردند و ناچار به کاشان برگشتیم و یک راست به سالن کشتی رفتیم آقای گرانمایه با تعجب پرسید شما اینجا چه کار می کنید ؟ما هم ماجرا را برایش تعریف کردیم مرحوم گرانمایه در جواب به ما گفت: چرا به حرف آن ها گوش کردید و کشتی گرفتید ؟شما به هیچ عنوان نباید کشتی می گرفتید زیرا از قبل انتخاب شده بودید ما گفتیم که این موضوع را نمی دانستیم این بار گفت حالا که کار از کار گذشته اگر کشتی نگرفته بودید لااقل زبانمان دراز بود و می توانستیم از حقمان دفاع کنیم

از قضا سال بعد دوباره ما دونفر برای تیم منتخب استان اصفهان انتخاب شدیم وقتی به اصفهان رفتیم آقای" ف" دوباره گفتند که شما هم باید یک مسابقه اینجا بدهید تا اعزام شوید اما این بار گفتیم به هیچ عنوان مسابقه نمی دهیم آقای گرانمایه به ما گفته که ملاک انتخاب شما برای مسابقات همان مسابقات استانی بوده و حتما باید اعزام شوید .

خلاصه آنها تیم را به مسابقات قهرمانی کشور اعزام کردند و ما دوباره به کاشان بر گشتیم و برنامه سال قبل عینا تکرار شد وقتی آقای گرانمایه ما را دید با تعجب گفت: شما اینجا چه میکنید؟دوباره ماجرا را تعریف کردیم اما این بار مرحوم گرانمایه برخلاف سال قبل به ما گفت :برای چه کشتی نگرفتید گفتیم که شما گفته بودید که نباید کشتی بگیرید در جواب ما این بار گفت اگر شما کشتی میگرفتید حساب فرق میکرد چون کشتی نگرفته اید زبانمان بسته است و هیچ چیزی نمیتوانیم بگوییم واز حق شما دفاع کنیم.

خلاصه این خاطره هیچوقت از ذهنم پاک نمی شود.

در پایان از طرف هیات کشتی کاشان و همه گوش شکسته ها و اهالی ورزش از این قهرمان که برای شهرمان و کشورمان بارها افتخار آفرینی کرده سپاس گذاریم .

بخشی از زحمات ایشان را به صورت بسیار خلاصه بازگو کردیم ولی سالیان درازی باید مشقت ها و سختی ها را تحمل کرد تا چنین نام آوری ها یی از خود به جای گذاشت .

محمد آقا خسته نباشید و خدا قوت

عکس های ایشان را میتوانید در گالری تصاویر مشاهده کنید.

مهندس حسین رسولی سالن کشتی آبفا 1394/3/23

 

نظرسنجی
آمار بازدید
افراد آنلاين: 1
بازدید امروز: 18
بازدید دیروز: 23
بازديدهاي كل: 1426